Стоп булінг



 15.11.2024. День_відкритих_дверей_у_Поздимирській_гімназії завершився загальношкільною батьківською зустріччю "Дитинство без насилля", під час якої вчителі та батьки обмінялися досвідом виховання дітей і в дружній атмосфері обговорили правила поведінки та способи попередження булінгу серед здобувачів освіти

 

У четвер, 07.11.2024, учні 5-6 класів зібралися разом, щоб вкотре поговорити про шляхи попередження булінгу у навчальному закладі та за його межами. 

В рамках національної антибулінгової програми «Дружній простір», створено навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)». Посібник містить розробки уроків, які спрямовані на профілактику ситуацій булінгу та підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан.   Матеріали посібника за покликанням: https://uied.org.ua/navchalno-metodychnyj-posibnyk-yak-ty-uroky-z-psyhologiyidlya-shkolyariv-10-14-rokiv/ .

У наказі №88 від 04.09.2023 (нижче за покликанням) читаємо про:

- Алгоритм дій працівника навчального закладу у разі виявлення випадку насильства над дитиною .

-  Алгоритм дії адміністрації навчального закладу у разі отримання повідомлення про жорстоке поводження з дитиною .                                            - - Порядок подання заяв про випадки булінгу (цькування)

 

У 2022 – 2023 н.р. проходить внутрішнє самооцінювання освітньої діяльності закладу освіти, тому проведено онлайн опитування здобувачів освіти по питанню , яке має бути завжди на контролі усіх учасників освітнього процесу. Ось результати анкетування учнів 4-9 класів на тему «Разом зупинимо булінг». Учні відповіли на 25 запитань (анонімно). Усього в 4-9 класах 57   учнів, опитування пройшли 47 учнів, з них 53,2%- дівчат, 46,8% -хлопців. 80,9% відповіли, що вже проходили раніше опитування про булінг. 97,9% знають і розуміють , що таке булінг. 13 учнів (27,7%) повідомили, що бачили прояви булінгу у школі, зокрема 21,3% з боку вчителів. 70,2% зазначили, що над ними ніхто і ніколи не знущався. На питання: Як часто ти брав(ла) участь у знущанні над іншими, зокрема вчителями - 83% відповіли, що ніколи, лише 17% - раз або двічі. На питання: Скільки справжніх друзів у тебе в класі? Відповіді такі: 42,6% - всі; 42,6% -2-3; 8,5% - жодного. Про те, наскільки учням подобається у школі, отримали відповідь: 76,6% подобається або дуже подобається; 21,3% ще не визначилися, 1 учень відповів, що не подобається. Відповіді на усі 25 запитань розміщено на сайті закладу освіти (Інша інформація). Рекомендовано класним керівникам проаналізувати і спланувати роботу так, щоб освітнє середовище було безпечним.

 


ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19
Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)
1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

 Зразок заяви

           Директору Поздимирського НВК
Любові Горбай
матері учня 5 класу
Пастушик Оксани Григорівни
Доводжу до Вашого відома, що останнім часом мій син, Пастушик Іван Миколайович, постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку учнів 8 класу(вказати прізвища та імена) Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.
22.09.2021 року                                   Пастушик

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор освітнього закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Цікавою була зустріч школярів з директором Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталією Костишин.Учні приймали активну участь у рольових іграх,тренінгах ,вели суперечки щодо прав та обов`язків підлітків.

 

На відверту розмову викликала учнів школи Марія Панасюк,начальник сектору ювенальної превенції.Дискутували про права та обов`язки,спільно знаходили правильні відповіді на створені ситуації,наводили приклади негативних вчинків,про які дізналися із різних сайтів Інтернету.Зустріч була цікавою і корисною.

 

  Акція"16 днів проти насилля" триває. В понеділок,29.11.2021,спілкуючись з Федоряк М.В.,заступником начальника відділу Червоноградського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,учні дізналися про види насилля у сім`ї,способи і шдяхи уникнення,а також отримали поради,куди звернутися за допомогою,якщо виникне така  проблема.

Приймаючи участь у Всеукраїнській акції "16 днів проти насилля", учні 6 класу разом із бібліотекарем с.Поздимир Вірою Мельник та класним керівником Галиною Покотило брали активну участь у створенні інтерактивного плаката "НАШІ ДОЛОНЬКИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"

 

 

І ЗНОВУ ПРО БУЛІНГ.АЛЕ НЕ ПРОСТО ГОВОРИЛИ,А СУДИЛИ. ГОЛОВНІ РОЛІ ВИКОНУВАЛИ УЧНІ 5-6 КЛАСУ

 

 

 

Приєднані файли
IMG_3530.JPG
IMG_3533.JPG
Довідка про підсумки роботи ради профілактики(4).docx
НаказПро створення безпечного освітнього середовища вільного від насильства та булінгу (цькування) у 2022-2023.doc
Наказ Про затвердження Плану заходів для запобігання булінгу та будь-яким проявам насилля на 2022-2023 н.р..doc
НаказПро місячник профілактики правопорушень, шкідливих узалежнень та щорічної суспільної а.doc
Наказ про правовиховну роботу на 2022-2023н.р..doc
Наказ Про створення шкільної ради профілактики правопорушень та призначення громадського інспектора на 202202023н.р..doc
Наказ №87Про створення шкільної ради профілактики правопорушень та призначення громадського інспектора.docx
НАКАЗ№88-одПро правовиховну роботу в закладі освіти у 2023– 2024н.р. та алгоритм дій у разі виявлення булінгу(насилля).doc
Наказ №92 від 05.09.2023 Про затвердження заходів щодо запобігання проявам булінгу та профілактики тверезого способу життя.doc
Моніторингпро булінг РЕЗУЛЬТАТИ 56 відповідей учнів 2023-2024.docx
Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) у Поздимирській гімназії.docx
Наказ 05.09.2023№ 92Про затвердження заходів та порядку дій при прояві булінгу.docx
Результати анонімного опитування щодо булінгу..docx
Додаток до наказу №105 від 04.09.2024 Заходи по запобіганню булінгу.docx
Наказ від 31.10.2024 №124 Про організацію обліку відвідування учнями занять у 2024 -2025 н.р..docx
Наказ від 04.09.2024 №105 Прозатвердження порядку реагування на випадки булінгу (цькування), комісії з розгляду випадків.docx
Додаток до наказу від 04.09.2024 №105 Порядок реагування на випадкибулінгу додаток1.docx
План місячника профілактики правопорушень та.docx

Останнє опубліковане

06.12.2024
ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАХИСНИКАМИ

на тему "Ми є. Були. І будем Ми!" організували члени учнівського самоврядування до Дня ЗСУ. Запросили воїнів- односельчан, які перебувають у відпустці , щоб привітати із святом і подякувати за мужність та вірність Україні.

05.12.2024
У ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА

учасники освітнього процесу нашої гімназії передали продукти харчування для воїнів - захисників Ігорю Грабінському, а також вітальні листівки та обереги.

27.11.2024
Про протиправні дії

неповнолітніх та відповідальність , в тому числі за вчинення актів жорстокості та насилля (булінгу), говорили з учнями поліцейські офіцери Червоноградського районного відділу поліції Василь Оливко та Євген Бродюк. Зустріч організована в рамках місячника правовиховної роботи та " 16 днів без насилля".

26.11.2024
Військово - патріотична гра

"Сокіл" ("Джура"), у якій взяли участь учасники середньої вікової групи нашої гімназії, сприяла формуванню національно - патріотичних почуттів, фізичному розвитку, здорового способу життя та гордості за звання бути українцем.

25.11.2024
ІФОРМАЦІЙНІ ХВИЛИНКИ

до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок провели сьогодні класні керівники з учнями 1- 9 класів