Як піклуватися про себе в складні часи?



ПОРАДА 1: РОБІТЬ ПРИЄМНЕ ДЛЯ СВОГО ТІЛА І ДУМОК

Ваше тіло й думки пов’язані. Ось кілька речей, які можна зробити, щоб вони були здоровими:

  • Займайтеся фізичними вправами. Фізична активність корисна для вашого тіла і може допомогти й психіці також. За можливості виходьте на прогулянки, походити пішки, побігати, поїздити на велосипеді чи зайнятися будь-яким іншим видом спорту. Якщо ж ви перебуваєте в приміщенні, спробуйте потанцювати, порозтягуватися чи якось інакше порухатися. Знайдіть те , що вам підходить, але водночас не перевантажуйте себе.
  • Пам’ятайте про харчування. Спробуйте перейти на здорове харчування, якщо є можливість. Їжте регулярно, і пийте достатньо води.
  • Зверніть увагу на себе та навколишній світ. Це означає вміти фокусуватись на своєму диханні, тілі та оточенні. Спробуйте ЖИТИ саме в цей момент, не концентруючись на майбутньому чи минулому.
  • Спіть. Намагайтеся дотримуватися правильного балансу сну щоночі. Це допоможе вашому організму розвиватись, залишатися здоровими та зберігати ясний розум. А також зменшить рівень тривожності і хвилювання.
  • Знайдіть те, що робить вас щасливими та приділяйте цьому ще більше часу! Співати, слухати музику, читати, грати в ігри, спілкуватися з друзями, вирощувати рослини, готувати, грати у футбол, малювати, гратись із домашніми тваринами…так багато варіантів! Можна навіть спробувати щось нове!

ПОРАДА 2: ЗАЛИШАЙТЕСЯ НА ЗВ’ЯЗКУ З БЛИЗЬКИМИ

Підтримуйте зв’язок з родиною та друзями у різні способи. Використовуйте соціальні мережі, електронну пошту, телефонні дзвінки, напишіть звичайного паперового листа! Підійдіть до цього творчо. Вашим близьким також потрібна підтримка.

ПОРАДА 3: ЗРОЗУМІЙТЕ СВОЇ ПОЧУТТЯ

Важливо усвідомлювати, що ви відчуваєте. Не ігноруйте своїх емоцій. Інколи варто висловлювати свої почуття письмово, або говорити про них із людьми, яким довіряєте.. Може здаватися, що це легко і просто, але спробуйте розпочати розмову: «Просто зараз я відчуваю…».

ПОРАДА 4: БУДЬТЕ ДОБРИМИ ДО СЕБЕ

Це нормально – відчувати те, що ви відчуваєте. Якщо тиснути на себе з ціллю «завжди бути щасливим», «залишатися позитивним», чи «бути продуктивним», це може навіть погіршити ваше самопочуття. Якщо ви помітили, що переживаєте складні емоції, спробуйте сказати собі:

  1. «Я відчуваю хвилювання і страх, але це не означає, що я не впораюсь»;
  2. «Це був складний період, і це нормально що я сумую»;
  3. «Я відчуваю [вкажіть своє почуття] – і це нормально»;
  4. «Зараз складні часи, сумувати – це нормально».

Або вигадайте те, що спрацює саме для вас.

ПОРАДА 5: ДОСЛУХАЙТЕСЯ ДО ВЛАСНОГО ТІЛА

Наше тіло переживає і реагує на те, що ми відчуваємо. Чи часто у вас болить голова? Ви іноді відчуваєте напругу в плечах, грудній клітці чи животі? Спробуйте заплющити очі та прислухатися до власного дихання. Зверніть увагу на те, що ви відчуваєте в кожній частині тіла, від голови до пальців ніг. Зверніть увагу, чи відчуваєте ви напругу, біль чи тиск у тілі. Усвідомлення того, де ви відчуваєте напругу, може допомогти вам її позбутись.

ПОРАДА 6: СПРОБУЙТЕ ЗАСПОКОЇТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ДИХАЛЬНИХ ВПРАВ

Повільне дихання – це один з найшвидших способів заспокоїти організм, коли ми відчуваємо страх, хвилювання чи злість. Заплющте очі й уявіть якесь спокійне місце. Уявіть, що ви там, відчуйте, як розслабляєтесь.

Зосередьтесь на повільному диханні.

Вдихайте і видихайте на повільний рахунок до трьох.

Повторюйте це кілька хвилин.

Як тепер почуваєтесь?

ПОРАДА 7: УНИКАЙТЕ НЕЗДОРОВИХ ШЛЯХІВ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ

Коли ви переживаєте складні емоції, важливо знайти здорові способи піклування про себе. Постарайтесь більше приділяти увагу тому, що  добре впливає на ваш організм і психологічний стан – сон, правильне харчування, спорт, самоосвіта, спілкування з друзями, висловлення своїх почуттів. Шкідливі звички можуть здатись швидким рішенням, але найбільш ймовірно, що вони лише погіршать психологічний стан.

ПОРАДА 8: ПОГОВОРІТЬ З ТИМ, КОМУ ДОВІРЯЄТЕ

Не завжди легко впоратися зі стресом, хвилюванням чи сумом. Поговоріть з другом/подругою, кимось з батьків, учителем або дорослим, якому довіряєте, про свої почуття і, можливо, вони вам допоможуть. Іноді просте спілкування з кимось покращує наше самопочуття.

Також можете звернутися до психолога у школі. Буду рада з Вами поспілкуватися та обговорити те, що Вас турбує, надати певні рекомендації.

 Є можливість написати анонімно на поштову скриньку skrunka@12gmail.com або ж в Classroom у курсі «Психологічна служба» , де я постараюсь надати відповідь на ваше запитання.

ПОРАДА 9: ШУКАЙТЕ ПОЗИТИВ

Не кожен день хороший, але в кожному дні завжди є щось хороше. Подумайте перед сном хай навіть про якусь дрібницю, за яку ви вдячні. 


Останнє опубліковане

24.01.2025
Роз'яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності

Міністерство внутрішніх справ України спільно з нацональною поліцією України та Міністерством соціальної політики України розробило роз'яснювальні матеріали, які стосуються роботи, спрямованої на запобігання та протидію шахрайству, іншим зловживанням у сфері благодійної діяльності, волонтерської діяльності, надання послуг та пільг у цій сфері та оприлюднило їх на офіційному вебсайті МВС. Інофрмація за посиланням: https://mvs.gov.ua/public/nacionalnastrategiia-spriiannia-rozvitku-gromadianskogo-suspilstva-v-ukrayini-na-2021-2026-roki/rekomendaciyi-shhodo-zapobigannia-viniknenniu-peredumov-ucinenniapravoporusen-u-sferi-blagodiinoyi-ta-volonterskoyi-diialnosti-l

24.01.2025
Психологічною службою для учнів 9-Д класу було проведене профорієнтаційне заняття з елементами діагностики.

Метою якого було ознайомити учнів з різноманітністю професій, допомоги їм зрозуміти свої інтереси та здібності, освоїти основну формулу при виборі " хочу- можу- треба", а також надати основні поради щодо вибору майбутньої професії.

24.01.2025
Для учнів 5-В та 6-А класу, психологом гімназії, була проведена година спілкування на тему "Мої особистісні кордони".

З метою сформувати в учнів уявлення про особистісні кордони, розвинути вміння розпізнавати ситуації коли порушують твої кордони, навчити дітей адекватно реагувати на порушення особистого простору та виховати повагу до себе та інших.

24.01.2025
Психологом гімназії для учнів 5-Д класу було проведено тренінгове заняття "Ми - одна сім'я".

Завданням якого було згуртувати клас , сприяти розвитку довіри та взаєморозуміння між учнями, розвинути вміння працювати у команді, а також сформувати позитивний психологічний клімат у класі.

24.01.2025
Формувальне – оцінювання для навчання

Оцінювання, яке міряє поступ, його техніки та елементи аналізували педагоги на засіданні методичної ради Гімназії №12. Підбили підсумки участі учнів у міському етапі Всеукраїнських предметних олімпіад ( 32 призові місця у 2024-2025 н.р.), ознайомилися із загальною успішністю школярів у І семестрі, шукали шляхи її покращенння.