Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини.
Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття.
Як ми знаємо, стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля і на 50% від способу життя.
Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Тобто, це – сукупність її звичок, навичок, поведінки, способу мислення, сприйняття себе та оточуючих, взаємодії з навколишнім світом. Тому якщо, людина з дитинства намагається формувати у себе сукупність корисних звичок і навичок, то, можна сказати, що вона обирає здоровий спосіб життя.
Здоровий спосіб життя – це дії людини, спрямовані на покрашення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою та відмови від шкідливих звичок. На теперішній час, здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.
Дуже часто, буває так, що людина замислюється про свій спосіб життя і про своє здоров’я, тоді, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому якщо вибір людини робиться на користь шкідливих звичок(паління, алкоголю, наркотиків), онлайн-ігор, неправильного харчування, нехтування фізичними вправами, то вона повинна замислитись про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати цих шкідливих звичок.
Ось декілька правил для ведення здорового способу життя:
Тому турбота про своє здоров’я не має виникати тоді, коли людина захворіла, вона повинна стати образом її життя.