Здоровий спосіб життя



Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини.

Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття.

Як ми знаємо, стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля і на 50% від способу життя.

Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Тобто, це – сукупність її  звичок, навичок, поведінки, способу мислення, сприйняття себе та оточуючих, взаємодії з навколишнім світом. Тому якщо, людина з дитинства намагається формувати у себе сукупність корисних звичок і навичок, то, можна сказати, що вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя – це дії людини, спрямовані на покрашення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою та відмови від шкідливих звичок. На теперішній час, здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

Дуже часто, буває так, що людина замислюється про свій спосіб життя і про своє здоров’я, тоді, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому якщо вибір людини робиться на користь шкідливих звичок(паління, алкоголю, наркотиків), онлайн-ігор, неправильного харчування, нехтування фізичними вправами, то вона повинна замислитись про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати цих шкідливих звичок.

Ось декілька правил для ведення здорового способу життя:

  1. Раціональне харчування. При правильному харчуванні потрібно вживати натуральні продукти: овочі, фрукти, горіхи, ягоди, рибу, м’ясо, молочні продукти і морепродукти, яйця. І варто звести до мінімуму вживання газованих напоїв, чіпсів, сухариків, синтетичні соків і т. д.
  2. Активність. Будьте життєрадісними, відкритими до світу і займайтесь фізичними вправами, пішими прогулянками на свіжому повітрі, ранковою пробіжкою та зарядкою вранці, яку ніхто не відміняв, загартування організму, особиста гігієна.
  3. Відмова від шкідливих звичок. Наркотики, алкоголь, нікотин та інші наркотичні речовини шкодять всьому організму людини. Вони несуть у собі суспільну і валеологічну небезпеку (деградація особистості, хронічні захворювання, смерть). Але якщо із певних причин вони вже є, то варто докласти зусиль, аби їх позбутися.
  4. Правильний розпорядок дня, режим праці та відпочинку. Основа правильного розпорядку дня – це 8-ми годинний сон.
  5. Позитивний настрій та емоції. Те, що позитивні емоції добре впливають на здоров’я – це науково доведений факт. Вони підживлюють наш організм, сприяють покращенню стану здоров’я. А люди, які часто переживають сильні негативні емоції, більше схильні до різних захворювань.
  6. Інтелектуальний розвиток, моральний та духовний розвиток. Тут варто приділяти увагу читанню, способу мислення, формуванню вольових якостей, духовних цінностей.
  7. Дбайливе ставлення до себе. Тому виконуючи певну справу, її варто робити зосереджено, із задоволенням та не думаючи про негатив.

Тому турбота про своє здоров’я не має виникати тоді, коли людина захворіла, вона повинна стати образом її життя.

 


Останнє опубліковане

05.12.2024
Тренінг з елементами гри на тему "Знайте правду про ВІЛ/СНІД".

Психологом та соціальним педагогом гімназії для учнів 7-их класів був проведений тренінг з елементами гри на тему "Знайте правду про ВІЛ/СНІД". Учні ознайомлювались з поняттям "ВІЛ - інфекція", "СНІД", шляхами їх поширення, способами профілактики;виховували толерантне ставлення до ВІЛ - інфікованих.

04.12.2024
Подорож сторінками чудової книжки Галини Пагутяк «Око світу» та її продовження «Нічний подорожній».

«Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев'яніння…»- писав Тарас Шевченко. А також читати - це дізнаватися щось нове, мріяти, фантазувати, подорожувати в часі… Саме в таку подорож поринули учні 9-А класу (кл. керівник Цьох О.Б.) разом з бібліотекаркою Людмилою Федорівною сторінками чудової книжки Галини Пагутяк «Око світу» та її продовження «Нічний подорожній». Розповідь про підлітка Ілька, який був звʼязківцем… Це про історичні події, повʼязані з воїнами УПА. «Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього…» - наші учні вивчають, аналізують історію свого народу, знають, хто з покоління в покоління є нашим найбільшим ворогом! Наша молодь - це наше майбутнє, цвіт нації! Перемога за нами!

04.12.2024
Заняття традиційного семінару «Професійне зростання педагогічних працівників».

Ділились досвідом, заохочували колег до співпраці учителі Гімназії №12 на занятті традиційного семінару «Професійне зростання педагогічних працівників». Учитель англійської мови Гаган Н.І. ознайомила з використанням рольових ігор в освітньому процесі, захопила присутніх асоціативними вправами на відтворення дієслів. Учитель біології Ящишин І.В. наголосила на важливості формування учнівської здоров’язбережувальної компетентності, презентувала пальчикову нейрогімнастику, особливості використання кольоро і сміхотерапії на уроках. Хомин Н.Д., учитель початкових класів, інформувала про мотивацію навчальної діяльності школярів через використання інтерактивних вправ, демонструвала різноманітні технологій самооцінювання учнів. Про розвиток творчих здібностей дітей з особливими освітніми потребами доповідала асистент учителя Матвіяс Т.В.

04.12.2024
Виготовлення новорічної прикраси власними руками

Напередодні Різдвяних свят, можна придбати новорічні прикраси на будь-який смак. Але набагато цікавіше виготовити їх власними руками, вкладаючи в роботу часточку своєї душі. Саме такому заняттю був присвячений майстер - клас у 5 Б класі(класний керівник Романчук М. І.) На уроці , під керівництвом майстрів наставників, діти виготовляли казкових гномів. Тут панувала доброзичлива атмосфера, щирі посмішки та зимовий настрій. ДЯКУЄМО вчителям майстрам та батькам за організацію та проведення цікавого уроку!