Толерантність



Толерантність є нормою сучасного цивілізованого світу. Як так вона затверджена Декларацією принципів толерантності, затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті як Міжнародний день толерантності.

Толерантність – це повага, сприйняття інших такими якими вони є, розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, свобода думки, повага, від повільність, почуття гумору та спілкування.

Невід’ємною частиною сучасного життя та умовою співіснування різних людей в одному суспільстві є здатність терпимо та з розумінням ставитись до того, що люди бувають різні, думки бувають різні, стиль одягу, поведінки – різний. А все тому, що кожен з нас унікальний та особливий. 

Толерантність  – здатність жити у світі несхожих людей та ідей, бути ввічливим та щирим.

Толерантність  – це чути думку інших та поважати її, розуміти та співчувати іншим, підтримувати та приймати.

Протилежним поняттям до толерантності є інтолерантність. Насправді поділяти людей на толерантних і не толерантних потрібно умовно, тому що кожен з нас в своєму житті здійснює різні вчинки. Але навички толерантності у спілкуванні та діяльності можуть забезпечити успіх.

В колективі важливо дотримуватись наступних правил толерантного спілкування:

  • Бути уважним до співрозмовника.
  • Бути терпимим в суперечці і аргументувати свою думку.
  • Бути гуманним та милосердним.
  • Не ображати співбесідника.

Сучасна культурна людина  – це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.


Останнє опубліковане

24.01.2025
Роз'яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності

Міністерство внутрішніх справ України спільно з нацональною поліцією України та Міністерством соціальної політики України розробило роз'яснювальні матеріали, які стосуються роботи, спрямованої на запобігання та протидію шахрайству, іншим зловживанням у сфері благодійної діяльності, волонтерської діяльності, надання послуг та пільг у цій сфері та оприлюднило їх на офіційному вебсайті МВС. Інофрмація за посиланням: https://mvs.gov.ua/public/nacionalnastrategiia-spriiannia-rozvitku-gromadianskogo-suspilstva-v-ukrayini-na-2021-2026-roki/rekomendaciyi-shhodo-zapobigannia-viniknenniu-peredumov-ucinenniapravoporusen-u-sferi-blagodiinoyi-ta-volonterskoyi-diialnosti-l

24.01.2025
Психологічною службою для учнів 9-Д класу було проведене профорієнтаційне заняття з елементами діагностики.

Метою якого було ознайомити учнів з різноманітністю професій, допомоги їм зрозуміти свої інтереси та здібності, освоїти основну формулу при виборі " хочу- можу- треба", а також надати основні поради щодо вибору майбутньої професії.

24.01.2025
Для учнів 5-В та 6-А класу, психологом гімназії, була проведена година спілкування на тему "Мої особистісні кордони".

З метою сформувати в учнів уявлення про особистісні кордони, розвинути вміння розпізнавати ситуації коли порушують твої кордони, навчити дітей адекватно реагувати на порушення особистого простору та виховати повагу до себе та інших.

24.01.2025
Психологом гімназії для учнів 5-Д класу було проведено тренінгове заняття "Ми - одна сім'я".

Завданням якого було згуртувати клас , сприяти розвитку довіри та взаєморозуміння між учнями, розвинути вміння працювати у команді, а також сформувати позитивний психологічний клімат у класі.

24.01.2025
Формувальне – оцінювання для навчання

Оцінювання, яке міряє поступ, його техніки та елементи аналізували педагоги на засіданні методичної ради Гімназії №12. Підбили підсумки участі учнів у міському етапі Всеукраїнських предметних олімпіад ( 32 призові місця у 2024-2025 н.р.), ознайомилися із загальною успішністю школярів у І семестрі, шукали шляхи її покращенння.