Інклюзивна освіта



У 2024-2025 н. р. в гімназії функцінує 1 клас (4) з інклюзивною формою навчання.

Рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році.

У межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р, пріоритетними завданнями залишаються створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, задоволення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища.

Необхідними умовами формування інклюзивного середовища в закладах загальної середньої освіти є подолання соціальних та психологічних бар’єрів, впровадження педагогіки партнерства, створення універсального дизайну та розумних пристосувань у закладах освіти в межах безбар’єрного фізичного простору.

Крім того, визначено перелік основних елементів забезпечення архітектурної доступності та умов для організації інклюзивного навчання в закладі освіти:

  • доступність прилеглої території до будівлі закладу освіти (шляхи руху, зона паркування транспорту); 
  • безбар'єрний вхід (входи, виходи, сходи, пандуси); 
  • безперешкодний рух у приміщеннях (коридори, ліфти, підйомники, позначення, піктограми) доступність до дверних і відкритих прорізів; пристосування приміщень (шляхів руху, загальних і санітарних приміщень, рекреаційних зон).

Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідним державними стандартами результатів навчання, є освітня програма закладу загальної середньої освіти.

Зокрема, у спеціальних закладах освіти (спеціальних школах), навчально-реабілітаційних центрах (далі – НРЦ) з 1 вересня 2018 року запроваджено поетапне введення в дію нових освітніх програм, розроблених відповідно до Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87.

У 2022/2023 навчальному році учні спеціальних закладів освіти відповідно до особливостей навчально-пізнавальної діяльності навчаються за відповідними типовими освітніми програмами, що вказано в листі.

Усі діти інклюзивних класів, у т.ч. діти з ООП, навчаються за освітньою програмою закладу освіти, при цьому для дітей з ООП передбачено доповнення освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Програми для спеціальних закладів освіти можуть бути лише ресурсом для адаптації та/або модифікації освітньої програми до потреб дітей з особливими освітніми потребами.


Останнє опубліковане

19.06.2025
Дропи: як не стати “грошовим мулом” для шахраїв

У світі, де більшість можливостей зосереджені в мережі, онлайн-пропозиції можуть бути справжнім порятунком, особливо для молоді, яка шукає спосіб заробити. Проте, саме тут приховуються небезпечні пастки, які можуть обернутися не тільки втратою грошей, а й серйозними проблемами із законом. Сьогодні ми поговоримо про так званих “дропів” або “грошових мулів”, і про те, як не потрапити в їхні тенета.

04.04.2025
Хресна Дорога

4 квітня в Острівській гімназії відбулася Хресна дорога моєї України. В ній перепліталися страждання Ісуса Христа дорогою на Голгофу з терпінням українського народу в часі жорстокої війни. Всі учні та вчителі щиро молилися з вірою в те,що як ВОСКРЕС ХРИСТОС так і ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА.

03.04.2025
Поїздка в монастир

У рамках проведення Тижня духовності учні 3-х і 4-х класів відвідали монастир сестер служебниць, який розташований у м. Шептицький. Діти з цікавістю слухали розповідь сестри про історію заснування та розвиток їхнього осередку, про перших монахинь, засновані ними дитячі садки та вплив радянської влади на їхнє життя. Учні мали змогу поставити безліч запитань, які їх хвилювали: як можна вступити до монастиря, які там правила, як монахині живуть, що їдять і чи підтримують зв’язок із рідними. Завершилася зустріч на місцевому цвинтарі біля пам’ятника Блаженної Йосафати Гордашевської, де всі помолилися за мир в Україні та повернення полонених і зниклих безвісти. Такі зустрічі надихають, наповнюють серця теплом, любов’ю та Божою благодаттю.

01.04.2025
Соціальна мережа

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ УКРАЇНИ (МКСК) вул. Івана Франка, 19, м. Київ, 01601, тел. (044) 235-23-78 E-mail: info@mcsc.gov.ua, web-site: https://mcsc.gov.ua/ код згідно з ЄДРПОУ 43220275