Тарас Григорович Шевченко – велика та невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби злив свої найкращі духовні сили й обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Шевченко – велетень, філософ,сіяч – сіяч розумного, доброго, вічного. Здається, знаємо про нього все або майже все. Ще з дошкільного віку вчимо його вірші, кожного шкільного року доповнюємо свої знання про нашого Пророка. Але якщо літературній творчості Тараса Шевченка у шкільній програмі відведено достатньо місця і часу, то про Шевченка –художника знаємо не так багато.
І ось 4 червня зразу після свята Останнього шкільного дзоника у 2025-2026 навчальному році учні нашої гімназії відправились на екскурсію до Львова на виставку живописних полотен нашого геніального Митця у ZENYK ART GALLERY.
В експозиції представлено 58 творів Шевченка різних періодів його творчості. Виставка розкриває Шевченка не лише як національного класика, а як цілісного художника європейського масштабу – академіка гравюри, новатора соціальної графіки, експериментатора композиційних та образних вирішень, чия візуальна мова резонує із сучасними мистецькими практиками. Усі представлені твори належать до колекції Національного музею Тараса Шевченка. Враження від побаченого колосальні. Мали можливість відвідати імерсивну кімнату, у якій оживлено і факти біографії Тараса Григоровича, і різні етапи творчості. Почули надзвичайно цікаву розповідь про символічність картини «Катерина», про те, як створювались офорти, сепії, як відбувалось навчання у тодішній Академії мистецтв.
Щиро вдячні організаторам за екскурсію.